«Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бәлімі Николаевка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение " Основная средняя  школа села Николаевка  отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

Сынып сағатын өткізу туралы есеп

19.02.2024

Ауғанстаннан әскерлердің шығарылғанына 35 жыл толуына орай,  Аға  тәлімгер Балкибекова Айжан Нурлановна «Ауғанстан жауынгерлері» тақырыбында 9-сынып оқушылармен  сынып сағатын өткізді.
Іс-шараның мақсаты:

• отансүйгіштікке, Отанға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу;

• Отан тарихын тереңдетіп оқытуға қызығушылықты арттыру;

• студенттердің ата-бабаларының ерлігіне деген мақтаныш пен құрмет сезімін сақтау және дамыту;

• болашаққа деген көзқарасын, жауапкершілігін дамыту.Балалар мұғалімдерге сынып сағатын өткізуге көмектесуге атсалысты. Олар Ауған соғысы туралы хабарламалар мен өлеңдер дайындады. Қаза тапқандарды бір минут үнсіздікпен еске алдық. Сынып сағаттарында оқушылар 1979 жылы желтоқсанда Кеңес әскерлерінің Ауғанстанға кіргенін білді. Соғыс Кеңес Одағына 50 миллион доллар шығын әкелді. 15 мыңы өлді, 37 мыңы мүгедек. Ауған соғысы 1979 жылы 25 желтоқсанда басталып, 1989 жылы 15 ақпанда аяқталды. Ауғанстан – біздің бітпейтін дертіміз, ол – жазылмайтын жарамыз. Іс-шараға 9-сынып оқушылары белсене қатысты.